17 sierpnia 2007

Presell pages a prawa autorskie

Jedną z metod pozycjonowania stron WWW jest redagowanie i publikowanie online tzw. presell pages. Są to merytoryczne artykuły podejmujące określony temat, zamieszczane w specjalnych katalogach internetowych. Teksty te, podobnie jak każdy inny artykuł, podlegają prawom autorskim. Niestety coraz częściej zdarza się łamanie takowych…

Bluerank w ubiegłym tygodniu natknął się na przykład w necie na swoją własną notkę blogową bezprawnie wykorzystaną przez inną firmę oferującą pozycjonowanie. Przykładów takich pewnie jest niestety więcej, dlatego uczulamy tych, którzy korzystają z usług nieetycznie działających pozycjonerów - tego typu 'zagrywki' wpływają na Wasz wizerunek. To Wy jesteście kojarzeni z kradzieżą tekstu, ponieważ firma, która pozycjonuje Waszą stronę umieszcza w takim skradzionym artykule link do Waszego serwisu… Miejcie to na uwadze.

Jak nie łamać praw autorskich? Samodzielnie pisać teksty lub wynająć do tego redaktora. Można również korzystać z materiałów ogólnie udostępnianych w celach publikacyjnych - na przykład z materiałów prasowych rozsyłanych do mediów. Innych etycznych rozwiązań właściwie nie ma.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

1 komentarzy:

bluerank pisze...

Na naszą wyraźna prośbę strona z ukradzionym tekstem blogowym została usunięta z katalogu. Dziękujemy.

Rzeczona firma skontaktowała się z nami (za co również serdecznie dziękujemy) tłumacząc swoje postępowanie niewiedzą na temat tego, co robią wynajmowani przez nią podwykonawcy.

No cóż, nam się wydaje, że firma oferująca jakiekolwiek usługi powinna brać odpowiedzialność za ich jakość...