4 marca 2009

Reklama kontekstowa się rozwija

Google wciąż poszerza zakres swoich usług, jeśli chodzi o rynek reklamy online. Niedawno uruchomiona została wersja beta reklamy kontekstowej wzbogaconej o nową funkcjonalność - po kliknięciu reklama rozwija się, zwiększając swoją powierzchnię dwukrotnie. W ten sposób może ona zawierać dużo więcej informacji o produkcie, film wideo lub inną aplikację zachęcającą użytkownika do podjęcia akcji.

Nowe reklamy kontekstowe zostały zaprojektowane w taki sposób, by rozwijać się w tym kierunku, gdzie na powierzchni ekranu znajduje się najwięcej wolnej przestrzeni. Reklama, która rozszerza się dopiero po kliknięciu w nią przez użytkownika, to plus zarówno dla internauty, jak i marketera. Użytkownik otrzymuje atrakcyjnie zaprezentowane informacje wywołujące pozytywne skojarzenia. Reklamodawca wie, że akcje podjęte przez potencjalnego klienta nie są przypadkowe i płaci dopiero wtedy, gdy użytkownik świadomie zdecyduje się przejść dalej, po zapoznaniu się z pełnym przekazem reklamowym.

W tej chwili nowe - rozwijane formy reklam kontekstowych testowane są na terenie USA i dostępne jedynie dla agencji będących częścią programu - 3rd Party Ad Serving.

Więcej informacji o nowej formie reklamy kontekstowej na stronach Google.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: