12 kwietnia 2011

Raport Adkontekst: rośnie znaczenie reklamy kontekstowej

Reklama kontekstowa to już blisko 30% budżetów przeznaczanych na search engine marketing i 8,5% całego rynku reklamy online – wynika z raportu przeprowadzonego przez sieć reklamy kontekstowej Adkontekst.

Udział wydatków na kampanie prowadzone przez agencje SEM oraz domy mediowe w sieciach kontekstowych wzrósł przez ostatni rok o 4 punkty procentowe i stanowił przeciętnie 28,52% budżetów SEM. Jeżeli wartość tą uznać za reprezentatywną dla całego rynku, oznaczałoby to, że udział reklamy kontekstowej w całkowitych wydatkach na reklamę online kształtuje się na poziomie 8,5%.

Stawki CPC są nadal konkurencyjne wobec reklam emitowanych w wynikach wyszukiwania. Większość agencji i domów mediowych realizując kampanie w sieciach kontekstowych, płaci za kliknięcia co najmniej 10% mniej, niż w wyszukiwarkach.

W raporcie zbadano także, jak specjaliści SEM oceniają efektywność reklam w sieciach kontekstowych. Ich zdaniem, stale zwiększająca się liczba reklamodawców i rosnące koszty nie spowodowały obniżenia wskaźnika ROI.

Pełen raport, obejmujący również badanie metod wykorzystania reklamy kontekstowej, produktów reklamowych i najważniejszych korzyści płynących z prowadzenia kampanii w sieciach kontekstowych, znajduje się pod adresem: www.Adkontekst.pl/rynek-reklamy-kontekstowej-2010.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

1 komentarzy:

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.