7 maja 2015

Według Google wyszukiwanie przy użyciu urządzeń mobilnych wyprzedziło wyszukiwanie desktopowe

Z informacji opublikowanych na blogu adwords.blogspot.com wynika, że wyszukiwanie przy użyciu urządzeń mobilnych przekroczyło liczbę wyszukiwań desktopowych już w 10 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych oraz Japonii. Dokładne wartości nie zostały jednak przedstawione. 

Wiadomo, że informacja podana przez giganta z Mountain View dotyczy wyłącznie samych smartfonów, ponieważ tablety są uznawane za kolejny typ urządzenia, dla których udział w wynikach wyszukiwania jest również mierzony.

Z kolei według danych ComScore, w 4 kwartale 2014 roku udział zapytań mobilnych przy wykorzystaniu zarówno smartfonów, jak i tabletów dla wszystkich badanych branż wyniósł 29% wszystkich zapytań.

Google opublikował tę informację w kontekście szeregu nowych rozwiązań reklamowych dla urządzeń mobilnych. Między innymi nowością są dwa nowe formaty reklam, dedykowane na mobile: Automotive Ads i Hotel Ads, jednak nie występują jeszcze w polskiej wersji Google. W dużej mierze opierają się na grafikach wyświetlanych bezpośrednio w wyszukiwarce. Wszystko zmierza do tego, aby umożliwić marketerom analizowanie konwersji typu Cross-device, czyli takich, których dokonano z pomocą więcej niż jednego urządzenia. Trwają prace nad narzędziami, które pomogą wykorzystać dane o Cross-device conversions w celu usprawnienia działań reklamowych.

Pamiętajmy również, że 21 kwietnia Google dokonał zmiany algorytmu wyszukiwarki mobilnej, która ma premiować serwisy posiadające wersje mobilne. Wraz ze wzrostem ilości użytkowników mobile na całym świecie, przystosowanie strony do urządzeń mobilnych może mieć ogromne znacznie i wpływ na wygenerowany ruch, jak również udział w zakupach stacjonarnych. Warto więc dostosować serwis, by nie stracić wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania.

--
Piotr Jędrasik, Junior SEO Specialist, BluerankUdostępnij:

0 komentarzy: