24 kwietnia 2009

Search for "me"...

Czyli... jak zadbać o swój wizerunek w Sieci, przy pomocy Google.

Kiedyś pisaliśmy o tym, że dla wielu osób coraz bardziej kłopotliwe staje się to, co można na ich temat znaleźć w Internecie (choćby za pomocą Google właśnie). Teraz wyszukiwarka proponuje usługę, pozwalającą stworzyć swój profil, w którym zebrane będą te materiały i odnośniki, do których chcemy wysłać internautę poszukującego informacji o nas.

Dzięki temu (przynajmniej częściowo) można wpływać na to, jak postrzegają nas inni. Za pomocą profilu Google skupia się w jednym miejscu dostęp do wybranych zasobów internetowych poświęconych danej osobie (np. linki prowadzące do blogów jej autorstwa, do zdjęć, do innych profili w usługach Facebook, LinkedIn itp.). Użytkownik samodzielnie kontroluje, jakie informacje o nim są udostępniane innym. Po włączeniu odpowiedniej funkcji w profilu, wpisanie w wyszukiwarce zapytania składającego się z imienia i nazwiska danej osoby, spowoduje wyświetlenie się jej profilu.

Na pewno przydatne dla tych, którzy "dorobili się złej opinii online" ;) i dla wszystkich tych, którzy lubią lub - powiedzmy ze względów zawodowych - powinni się lansować :)

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: