21 kwietnia 2009

Trendy w szukaniu

Jakiś czas temu pisaliśmy o wpływie pogody na trendy w Internecie. Okazuje się, że na trendy w wyszukiwaniu wpływają też inne ciekawe czynniki. Ostatnio na przykład... polityka.

Mniej więcej 10 kwietnia br. pojawiła się w mediach informacja o psie amerykańskiego prezydenta - Baraka Obamy (temat pieska był zresztą zapowiadany już w trakcie kampanii prezydenckiej, podczas której - jeszcze wtedy kandydat na fotel prezydenta USA - opowiadał o zwierzaku, o którym marzą jego dzieci). W tym miesiącu świat poznał rasę psa Obamów... :)

Pies słynny, ale rasa nadzwyczaj mało popularna. "Wodny pies portugalski", który odnotowywał dotychczas ok. 60 zapytań miesięcznie, stał się na kilka dni jedną z popularniejszych ras psów!

Przez 6 dni w samym polskim Google musiało pojawić się ponad 8 tys. zapytań z frazą „wodny pies portugalski” (i podobnymi). Świadczą o tym wykresy na Google Trends i statystyki wejść (z wyników wyszukiwania dla zapytania „wodny pies portugalski”) na strony tematycznego serwisu poświęconego właśnie rasom psów - http://www.psy.elk.pl/.Oczywiście statystyki ruchu w USA (dla analogicznej frazy w języku angielskim) są kilkakrotnie wyższe. Według Google Trends – pięćdziesięciokrotnie wyższe.


--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: