1 czerwca 2009

Wyszukiwarka Bing - decision engine

Nowa wyszukiwarka Microsoftu - Bing, jest już dostępna - można się nią pobawić, choć wszystkie funkcje daje się na razie sprawdzić jedynie w wersji amerykańskiej.

Co ją odróżnia od innych? Jej twórcy przekonują, że jest to narzędzie, które pomaga nam podejmować decyzje (dlatego nie search engine tylko decision engine :). Bing "potrafi pomóc w zakupach, podpowiadając różne recenzje i porównując ceny, pomoże zaplanować podróż dzięki technologii Farecast, zdiagnozuje chorobę po objawach dzięki HeathVault, a nawet powie ci gdzie można w okolicy dobrze zjeść i zrobić zakupy" - czytamy na stronach Chip.pl. No cóż... zapowiada się nieźle, ale czy to wystarczy, aby zagrozić Google?

Media chętnie podejmują ten pomysł, a sami internauci (co obserwuje się choćby w komentarzach pod artykułami na temat Bing) podchodzą do nowej wyszukiwarki nieco mniej entuzjastycznie niż dziennikarze.

O funkcjach wyszukiwarki nieco szerzej pisze Dziennik Internautów.

Poniżej ilustracja przykładowego (tzn. u nas zwyczajowego ;) wyniku wyszukiwania Bing... Jak widać linki sponsorowane są 'na swoim miejscu' ;)Jeśli ktoś chce podzielić się swoją opinią na temat Bing, może to zrobić za pomocą specjalnego formularza na stronach wyszukiwarki.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: