18 września 2012

Zapytaj Bluerank, czyli pytania do ekspertów SEM

Czytelnikom naszego bloga, fanom na Facebooku oraz entuzjastom marketingu w wyszukiwarkach chcielibyśmy zaproponować pewien eksperyment, który (mamy nadzieję) przerodzi się w nową świecką tradycję :) 

Raz w miesiącu będziemy proponować zagadnienie z zakresu realizacji projektów SEM, czyli pozycjonowania, kampanii linków sponsorowanych lub analityki internetowej. Jeśli temat Was zainteresuje i będziecie chcieli dowiedzieć się więcej…

Zadawajcie nam pytania!

My wybierzemy najciekawsze z nich i odpowiemy na nie za pomocą artykułu na naszym blogu. Podzielimy się z Wami zarówno naszą wiedzą, jak i - przede wszystkim - praktyką i doświadczeniem związanym z pracą przy dużych projektach SEM.

Temat na ten tydzień

Wykorzystanie grafik oraz innych multimediów w działaniach SEO, np. do poprawy ilości i jakości ruchu w serwisie... czyli potencjał drzemiący w grafikach :)

Eksperci czekają na Wasze pytania

Będziemy je zbierać do końca tygodnia. Możecie je nam przesyłać na adres: pytania@bluerank.pl

Pytania możecie także zadawać w komentarzach pod tym wpisem lub za pośrednictwem komentarzy pod postem Zapytaj Bluerank na naszej stronie na Facebooku. Zastrzegamy, że nie poruszymy wszystkich postawionych zagadnień, gdyż niektóre odpowiedzi pewnie znajdziecie w poprzednich wpisach na naszym blogu.

Artykuł, który będzie zbiorczą odpowiedzią na zadane nam pytania, pojawi się na naszym blogu pod koniec przyszłego tygodnia.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

2 komentarzy:

Paweł Krzyworączka pisze...

Witam,
być może macie jakieś doświadczenia (testy?) z ilością grafiki na stronie. Chodzi mi o to, czy macie wiedzę, ile obrazków warto zamieszczać np. w artykułach, żeby najlepiej korzystać z punktu widzenia seo. Wiem, wiem - ma wyglądać naturalnie. OK. Ale czy lepiej w artykule na 3000 znaków bez spacji i z kilkoma linkami wychodzącymi (+kilka wewnętrznych) dać 1 obrazek, czy może 2, 3, a może 5 lub 10? A ile już będzie przesadą?
Pytanie jest w pewnym stopniu powiązane z galeriami zdjęć czy podstronami typu portfolio. Mamy tam masę grafik i czasami mało lub wręcz zero tekstu (nie licząc stałych elementów serwisu, czyli nagłówka, menu bocznego, stopki i innych). Jak tutaj podejść? Ile znaków tekstu do oblania grafik uważacie za optymalne?

Każdy z nas ma swoje zdanie w tym temacie, a mnie interesuje Wasze (skoro chcecie, pytam).

Pozdrawiam z uśmiechem ;-)
Paweł Krzyworączka

bluerank pisze...

Chcemy i dziękujemy za pierwsze pytanie za pośrednictwem bloga.

Zachęcamy też pozostałych czytelników do zadawania pytań.