18 czerwca 2015

Jak popełnić samobójstwo? Skuteczna recepta na życie po drugiej stronie

Kiedy myślisz, że jest tak beznadziejnie, że już gorzej być nie może, być może jedyne możliwe rozwiązanie, które przychodzi ci do głowy to samobójstwo. Czasami warto jednak spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy, perspektywy człowieka, któremu życie dostatecznie dało w kość, mimo tego chce czerpać z niego pełnymi garściami. Zanim to zrobisz, zastanów się, czy warto.

Jak się widać, proste rozwiązania nie zawsze okazują się najlepsze. Łatwo jest kupić kilka paczek tabletek leków i zażyć je z nadzieją, że skończą się wszystkie problemy. Gorzej, gdy zostaniesz odratowany. Obudzisz się w szpitalu podłączony do aparatury, wokół twojego łóżka będą tańczyć lekarze i pielęgniarki, a ty będziesz zastanawiał się, co się stało i dlaczego fizycznie czujesz się tak beznadziejnie.

Zanim trafiłeś do szpitala mogłeś robić wszystko, biegać, tańczyć, realizować pasje, podróżować. Tymczasem ty wolałeś zastanawiać się, co zrobić, żeby skutecznie skończyć ze swoim życiem. Szkoda czasu! Zobacz, ile fajnych rzeczy cię ominęło! Powiesz, a jakie to ma znaczenie w sytuacji, gdy chciałem się zabić? Przecież wtedy nic nie jest fajne i wszystko bez wyjątku widzisz w czarnych barwach. Pewnie nie ma to żadnego znaczenia, wiedz jednak, że wielokrotnie zdarza się, że ludzie, którzy targnęli się na swoje życie i przeżyli tę próbę lub wiele prób, później tego żałowali. Dostali od życia więcej niż mogliby się spodziewać.

Podejdź do sprawy inaczej. Praca? Znajdzie się nowa! Dziewczyna? Nie ta, to będzie inna. Chłopak? W swoim czasie na pewno się znajdzie! Przyjaciele? Widocznie nie byli prawdziwi, otwórz się na innych ludzi. Nigdy nie jest tak źle, żeby nie dało się znaleźć dobrego rozwiązania. Wiedz, że ludzi, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji jest tysiące i jakiś procent z nich myśli o tym, o czym ty myślisz w tej chwili – skończyć z tym. Wśród nich byli także ci, którzy po próbie przejścia na tamten świat stali się zupełnie innymi ludźmi, a wszystkie złe doświadczenia, które ich spotkały stały się początkiem nowego życia.

Słyszałeś o kimś takim jak Nick Vujicic? Ten chłopak urodził się bez rąk i bez nóg. Nie zdziwi cię też fakt, że w wieku 8 lat próbował popełnić samobójstwo, jednak przeżył. Mimo to, nie poddał się. Jest mężem i ojcem, a przede wszystkim szczęśliwym człowiekiem i pokazuje to innym. Podobnie swoje podejście zmieniła Beata Pawlikowska. Gdy miała 17 lat wydawało jej się, że jej życie jest bez sensu. Na szczęście dla niej, dostała drugą szansę, którą wykorzystuje jak najlepiej. Jest dziennikarką, podróżniczką, autorką licznych książek i poradników. To podróże nauczyły ją, że nie ma sytuacji bez wyjścia, a ludzie powinni mieć odwagę, by przekraczać granice i dokonywać rzeczy z pozoru niemożliwych.

Pewnie myślisz, po co to wszystko piszemy? Otóż każdy może mieć chwile słabości, zwątpienia, jednak pamiętaj, że wystarczy jeden impuls, by twoje życie zmieniło się o 180 stopni. Czasami trudno jest porozmawiać z kimś z rodziny lub przyjaciół, łatwiej jest mówić o swoich problemach obcym. Dlatego gdy w twojej głowie zaczną kłębić się myśli, przez które być może będziesz chciał podjąć najgorszą decyzję w swoim życiu skorzystaj z tej listy:

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie Niebieska Linia
800 112 800 – Telefon Nadziei dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

Przejdź na zupełnie inną, lepszą stronę życia. Wokół ciebie są ludzie, którym na tobie zależy i mogą ci pomóc!  Zobacz, wszyscy zhackowaliśmy dla ciebie Internet! #hackgoogle

Więcej informacji o kampanii społecznej znajdziecie tu.

--
RedakcjaUdostępnij:

0 komentarzy: