28 grudnia 2006

Najdziwniejsze wyszukiwarki

W internetowym wyszukiwaniu, jak zresztą w każdej innej dziedzinie, postępuje specjalizacja. Pojawia się coraz więcej wyszukiwarek tematycznych, obejmujących coraz węższe zasoby i bardziej niszowych odbiorców.

Kierunek to oczywiście fajny i właściwy, bo dzięki temu mamy sporo przydatnych narzędzi w Sieci, jak choćby wyszukiwarkę patentów, którą opisywaliśmy na blogu, wyszukiwarkę kodów pocztowych czy wreszcie Flynatic.com, tj. wyszukiwarkę tanich połączeń lotniczych.

Dość licznie funkcjonują wszelkiego rodzaju wyszukiwarki specjalistyczne, skupiające się tylko na wybranych zagadnieniach, np. AstroSearch, wyszukiwarki gier online, wyszukiwarki stacji radiowych, wyszukiwarki kredytów (jak na stronach Bankier.pl), wyszukiwarki przetargów, wyszukiwarki indeksujące oferty sklepów i aukcji internetowych etc.

Poza w/w są również w polskiej Sieci wyszukiwarki z pewnością bardzo pomocne internautom, ale wzbudzające czasami... niepokój, zdziwienie, albo uśmiech...
Mamy tu m.in. wyszukiwarkę prezentów, która ma nas wybawić z kłopotów typu - co kupić babci na kolejne imieniny. Jest wyszukiwarka rekordów baz danych sprzedawanych firmom przez TP. Jest nawet specjalna wyszukiwarka miejsca pochówku w Szczecinie, a także hit tego roku - wyszukiwarka sklepów monopolowych w Polsce ;) która niestety obecnie jest już chyba niedostępna.

Jeśli traficie na inne 'ciekawe' wyszukiwarki - dajcie znać w komentarzach.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Kilka innych ciekawych wyszukiwarek z serwisu PocketOptimized.com (z przeznaczeniem na telefon komórkowy):
1. http://www.woklo.de/i/ - wyszukiwanie ubikacji w miastach Zagłębia Ruhry - istne 'killer application' dla szybkich 'mobilnych czasów'
2. http://www.bahnmix.de/i/ - wyszukiwanie innych osób do jazdy na wspólnym, tańszym bilecie w pociągach niemieckiej koleji Deutsche Bahn
3. http://wap.parkinfo.com - szukanie najbliższego miejsca parkingowego (Niemcy)
4. http://wap.5minutesaway.co.uk - wyszukiwanie hoteli, restauracji, szpitali 5 min drogi od zjazdów z brytyjskich autostrad

Anonimowy pisze...

No jest tez slynna wyszukiwarka http://www.booble.com/ o ktorej pisano ostatnio w mediach "prawie jak google tylko bardziej sexy" ;)

Anonimowy pisze...

Wiadomość z dzisiaj tj. 19 II 2007

"Kuba stworzyła wyszukiwarkę internetową pozwalającą użytkownikom przeszukiwać przemówienia Fidela Castro i inne rządowe strony, ale nie można w niej znaleźć żadnych witryn spoza wyspy."
(...)
"Kubańczycy nie mają prawa kupować komputerów, a z internetu mogą korzystać jedynie urzędnicy państwowi, naukowcy i obcokrajowcy. Obywatele kraju stoją w kolejkach, żeby móc wysłać e-maila z terminala pocztowego, który nie daje możliwości surfowania po stronach WWW. Na czarnym rynku sprzedawane są hasła pozwalające na korzystanie z sieci przez ograniczoną liczbę godzin, przeważnie w nocy."
(...)

Anonimowy pisze...

wyszukiwarka wartościowych informacji biznesowych

http://www.mojbiznes.pl/blog/2007/03/10/wyszukiwarka-wartosciowych-informacji-biznesowych/

Anonimowy pisze...

wyszukiwarka nielegalnych tresci

http://kaznowski.blox.pl/2007/04/Wyszukiwarka-nielegalnych-tresci.html

Anonimowy pisze...

Jest jeszcze wyszukiwara ludzi zarejestrowanych w serwisach spolecznosciowych.

http://poradnikwebmastera.blox.pl/2007/06/Znajdz-czlowieka.html

Anonimowy pisze...

Moze nie jest najdziwniejsza, ale dla niektorych bedzie z pewnoscia bardzo przydatna - wyszukiwarka ikon www.iconlet.com.