3 maja 2008

Polski serwis o SEM popularniejszy od Onetu!

Ostatnia aktualizacja widocznego współczynnika PageRank przyniosła spore zmiany. Jedna z nich dotyczy uzyskania wysokiej wartości (PR7) tego współczynnika przez serwis Mariusza Gąsiewskiego - "Marketing w Internecie". Mariusz, obecnie Account Strategist w Google Polska, popularyzuje nie tylko wiedzę o zastosowaniu produktów reklamowych Google, ale również w bardzo praktyczny sposób przedstawia informacje, które przydadzą się każdemu, kto jest zainteresowany realizacją działań promocyjnych w Sieci.

Jako że wartość współczynnika PageRank zależy od ilości i mocy linków wskazujących na dany dokument, pokusiliśmy się o analizę tego, co przyniosło Mariuszowi taki efekt. Szybkie zapytanie w wyszukiwarce Yahoo! wskazuje, że jest to łącznie ponad 10 000 odnośników z zewnątrz, w tym duża ilość pochodząca z niedostępnych zwykłemu "śmiertelnikowi" oficjalnych blogów Google (Google Polska czy też oficjalnego bloga Google z PR9!). Gratulujemy, tym bardziej że po ostatniej aktualizacji PR, największe polskie portale mają niższy PageRank niż niszowy i specjalistyczny (bądź co bądź) serwis Mariusza:

Jakkolwiek wartość PR nie ma obecnie zupełnie żadnego przełożenia na zajmowane pozycje w wynikach wyszukiwania, wszystkim zainteresowanym sprawdzeniem PageRank stron własnego serwisu odsyłamy do jednego z publicznie dostępnych skryptów.

--
Maciej Gałecki


Udostępnij:

0 komentarzy: