30 maja 2008

Retargetowanie reklam w kontekście

Jak pisaliśmy wczoraj, retargetowanie reklam w sieciach kontekstowych, jest według nas jednym z ciekawszych zagadnień, jakie pojawiły się na konferencji SEM 2008. Temat zaprezentował w swoim wystąpieniu A.Cudny. Efektów zastosowania tej metody w Polsce jeszcze nie ma, ale być może już niebawem usłyszymy o nich…

Na czym rzecz polega?

Najprościej mówiąc na ponownym zareklamowaniu usługi czy jakiegoś produktu użytkownikowi, który już raz się z tym produktem zetknął, ale nie zdecydował się na przykład na jego zakup czy też inny rodzaj konwersji.

Załóżmy, że przez link sponsorowany wchodzimy na stronę biura podróży, zapoznajemy się z konkretną ofertą wycieczki jednak nie rezerwujemy jej, nie zgłaszamy zapytania, nie wykonujemy żadnej akcji na stronie, opuszczamy serwis, ale… opuszczamy go z tzw. ciasteczkiem. Dzięki cookie, ten reklamodawca (w naszym przykładzie biuro podróży) przez pewien czas ma szansę złapać nas jeszcze gdzieś w Sieci (jeśli pojawimy się na jednej z witryn należących do określonej sieci reklamowej) i ponownie zaserwować nam reklamę… może taką samą, może nawiązującą do naszej wizyty na stronach biura, może nawet z jakąś specjalną ofertą przeznaczoną tylko dla nas (x% zniżki?). Daje to naprawdę spore pole do popisu, a takie wykorzystanie adserwerów znacząco zwiększa skuteczność kampanii sprzedażowych.

Więcej szczegółów na temat retargetowania (także w ramach search engine marketing) oraz dane liczbowe znajdziecie m.in. w serwisie retargeting.com.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: