20 kwietnia 2010

SEO - ranking miast

Warszawa czy Kraków? A może Poznań? Sprawdziliśmy, które z oficjalnych stron miast wojewódzkich królują w polskim Internecie. Oceniliśmy m.in. ich widoczność w wyszukiwarkach, użyteczność i dostępność z punktu widzenia internautów, mieszkańców miasta, osób niepełnosprawnych...

Okazuje się, że strony internetowe urzędów miast często są przestarzałe, niewygodne w obsłudze i nieużyteczne. Oficjalne serwisy WWW polskich miast w większości nie zyskały pochlebnych ocen w raporcie Bluerank. Ranking portali przygotowano m.in. na podstawie ich zgodności z podstawowymi zasadami web usability oraz optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych.

W rankingu wygrał Poznań. Na podium zmieściły się jeszcze Kraków i Opole. Ostatnie miejsce zajęły Kielce. Serwisom trochę niestety brakuje do doskonałości, a nawet... do zwyczajnej użyteczności... dla obywatela.

Raport Bluerank zaprezentowany zostanie podczas konferencji SEM Standard 2010 (Warszawa, 26 - 27 kwietnia br.). Wkrótce udostępnimy go także na naszym blogu.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: