18 października 2012

Google Tag Assistant dla Chrome

Dotychczas sprawdzanie istniejących tagów Google na stronach internetowych oznaczało przeszukiwanie kodu źródłowego. Nie jest to zadanie wdzięczne: tagi mogą być rozmieszczone w różnych częściach strony, niekiedy w zmodyfikowanej postaci. Aby ułatwić weryfikację istniejących tagów Google udostępnił rozszerzenie dla Chrome: Google Tag Assistant

Nowe rozszerzenie wyświetla listę tagów (wraz ze szczegółami) oraz weryfikuje poprawność implementacji.


Jeśli tagi zawierają błędy lub zaimplementowane są w sposób niestandardowy, Google Tag Assistant wyświetli problem oraz zasugeruje rozwiązanie.

Tag Assistant potrafi rozpoznać: tagi Google Analytics, Adwords Conversion Tracking, Google Tag Manager, Display Network Remarketing, DoubleClick Floodlight.

Tag Assistant nie umie rozpoznać: zmiennych niestandardowych GA, zdarzeń GA, szczegółów implementacji (takich jak metodyGA) i innych elementów nie będących tagami.

Podsumowując, choć narzędzie nie oferuje wglądu w szczegóły implementacji, pozwala na szybką lokalizację tagów oraz prostą weryfikację implementacji. Poza tym, na liście sugestii Google zawsze znajduje się niejako reklama ich nowego produktu: Google Tag Manager, który od jakiegoś czasu testujemy. Ale o tym w kolejnych wpisach.--
Florian Pertyński, Web Analyst


Udostępnij:

0 komentarzy: