24 lipca 2013

Blueffect 2013 - wybrane prezentacje na temat web analytics

Prawie miesiąc temu miał miejsce II Ogólnopolski Kongres Efektywności – Blueffect.  Wydarzenie to przyciągnęło około 200 uczestników zainteresowanych wykorzystaniem analityki internetowej w biznesie. Znaleźli się wśród nich analitycy webowi, specjaliści do spraw e-marketingu oraz e-commerce, a także kadra zarządzająca.

Tegoroczna edycja Blueffect składała się z dwóch ścieżek tematycznych: ogólnej oraz e-commerce, w obrębie których 14 ekspertów z Polski, Europy i USA podzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniami.  Chcielibyśmy bardzo podziękować, że podobnie jak rok wcześniej, zaszczyciliście nas swoją obecnością podczas tego wydarzenia. Wysoka ocena poziomu merytorycznego Kongresu oraz jego organizacji pozwala nam wierzyć, że idziemy w dobrym kierunku, a takie wydarzenia są w branży internetowej zdecydowanie potrzebne.

Z czytelnikami naszego bloga chcielibyśmy podzielić się trzema wybranymi prezentacjami, które zostały przedstawione podczas Blueffect.Maciej Gałecki, CEO w Bluerank, przedstawił jak precyzyjnie przypisywać udział w sprzedaży wszystkim działaniom e-marketingowym. Między innymi jak poprawnie analizować proces decyzyjny eKlienta, zwłaszcza kiedy powraca na nasz serwis z różnych miejsc w Sieci. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o ścieżkach wielokanałowych i atrybucji konwersji, zapraszamy do bardziej szczegółowych wpisów na ten temat.Pavel Jasek, Head of Analytics w czeskiej agencji Dobry Web, zaprezentował przykłady i najlepsze praktyki dokładnej analizy danych. Przedstawił również zasady zaawansowanej segmentacji użytkowników w celu zwiększenia przychodów firmy. Czy jesteście pewni, że rzeczywiście wiecie co jest prawdziwym współczynnikiem konwersji Waszych stron internetowych? Pavel pokazał, że odpowiedź na to pytania nie zawsze jest taka oczywista.Łukasz Misiukanis, CEO w Socializer S.A., postanowił podzielić się z uczestnikami Kongresu swoją receptę na skuteczny pomiar mediów społecznościowych. Nie jest chyba dla nikogo zaskoczeniem, że i w tym obszarze narzędzia analityczne bywają bardzo przydatne w zakresie optymalizacji działań marketingowych. Łukasz przedstawił od czego zależy udana kampania performance'owa w social media oraz jak mierzyć, oceniać i poprawiać skuteczność takich kampanii.

Drugiego dnia Kongresu część uczestników miała okazję w praktyce sprawdzić świeżo nabytą wiedzę podczas specjalnych sesji warsztatowych.

--
Redakcja


Udostępnij:

0 komentarzy: