23 października 2013

Google Analytics Summit CEE 2013 – prezentacje

Konferencja Google Analytics Summit CEE 2013 już za nami. Wydarzenie przyciągnęło prawie 600 osób zainteresowanych obszarem analityki internetowej. Widownia Multikina z uwagą śledziła zarówno informację o nowościach wprost z Mountain View, jak i porady z naszego podwórka.

Udział gości specjalnych konferencji Stefana Schnabl’a pracującego na co dzień w centrali Google w Kalifornii oraz Clancy Childs’a z londyńskiej siedziby firmy, na pewno był dla uczestników nie lada atrakcją. Zagraniczni prelegenci przyciągnęli zagraniczną publiczność, która specjalnie z tej okazji przyleciała do Warszawy. Specjalnie dla nich prezentacje polskich prelegentów były tłumaczone na język angielski.

Clancy Childs, London-based Product Manager, Google Analytics

Stefan Schnabl, Product Manager in the Mountain View office, Google Analytics


Stefan Schnabl opowiedział między innymi o mierzeniu efektów marketingu zintegrowanego przy pomocy najnowszych funkcjonalności Google Analytics. Clancy Childs wyjaśniał na czym polegają wyzwania i możliwości podczas pracy z ogromną ilością danych (np. online i offline) oraz zaprezentował nowości w Universal Analytics.

Naszym czytelnikom udostępniamy na blogu prezentacje Floriana Pertyńskiego i Macieja Gałeckiego z Bluerank.
Dane są ekscytujące (pod warunkiem, że wyciągamy z nich wnioski).

Florian przedstawił proces wiodący od danych do decyzji, które mają wpływ na rzeczywistość biznesową firmy. Poprzez aspekt dojrzałości kultury analitycznej w organizacji, zaprezentował rolę analityka w działaniach marketingowych. Więcej na ten temat możecie dowiedzieć się z artykułu opublikowanego w Pulsie Biznesu.
Maciej Gałecki przedstawił zagadnienie przypisywania konwersji, w obrębie ścieżek wielokanałowych, w Google Analytics. Jeśli nie macie doświadczenia w tym temacie polecamy zacząć od lektury kilku artykułów na naszym blogu.

Zdjęcie pamiątkowe uczestników GA Summit CEE 2013

Jako organizator Google Analytics Summit CEE 2013 jesteśmy dumni, że konferencja przyciągnęła aż tyle osób. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie.

--
Redakcja


Udostępnij:

0 komentarzy: