28 maja 2006

Nowy system emisji reklam

Zakończono prace nad nową platformą sprzedaży reklamy internetowej - AdCenter. Autorem systemu jest Microsoft. Dzięki nowemu rozwiązaniu reklamodawcy korzystający z powierzchni na stronach MSN Search, mogą teraz samodzielnie zarządzać swoją kampanią płatnych odnośników oraz innych form reklamowych.

Przekaz reklamowy w AdCenter dobierany jest do odbiorcy zależnie od jego zachowania w Sieci i cech demograficznych. Usługa dostępna jest obecnie w USA, Francji i Singapurze, a już wkrótce przetestują ją użytkownicy Internetu w Wielkiej Brytanii. W niedalekiej przyszłości AdCenter ma umożliwiać również serwowanie reklam w systemie mobilnym (telefony komórkowe, palmtopy, etc.) oraz xBox.

Równocześnie z przedsięwzięciem Microsoftu, działania podjęło także Yahoo, unowocześniając własny system dystrybucji reklam przede wszystkim pod kątem klientów korporacyjnych. Zmodyfikowane rozwiązanie technologiczne pomaga w dobraniu treści reklamy do zapytań w wyszukiwarce, pozwala wyliczyć koszt pozyskania przez reklamodawcę nowych użytkowników oraz przetestować różne warianty kampanii i wprowadzać szybkie zmiany do kampanii już rozpoczętych.

Wszystkie nowości, zarówno w MSN jak i Yahoo, wydają się być odpowiedzią na funkcjonalności udostępniane przez Google i poważnym czynnikiem w walce o zwiększenie udziałów w rynku.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: