25 września 2007

Widgety w AdSense

Widget to - w tym akurat przypadku - nowa forma reklamy serwowanej internautom w systemie AdSense. Do widywanych dotychczas najczęściej linków tekstowych, w funkcji reklamy kontekstowej, dołączą interaktywne aplikacje.

Co w tym fajnego? Branża uznaje rzecz za rewolucyjną, a internauci za niezwykle atrakcyjną. To już wystarczy do sukcesu "widgetowych reklam", choć ich wyprodukowanie jest oczywiście nieporównanie droższe niż tworzenie zwykłych linków tekstowych. To już właściwie taka "strona internetowa w stronie internetowej".

Jak czytamy na stronach interaktywnie.com, widgety są właśnie testowane w kilkudziesięciu kampaniach reklamowych realizowanych na wybranych witrynach sieci Google AdSense. Jeden z widgetów pozwala na przykład "zadawać pytania członkom zespołu Fall Out Boy, na które rockmani odpowiadają za pośrednictwem video". Zawartość widgetu jest na bieżąco aktualizowana o nowe pytania i odpowiedzi, a internauci mogą nie tylko przesyłać widget znajomym, ale również dodać go do swojego pulpitu iGoogle.
Ciekawe kto pierwszy zrealizuje podobną kampanię w Polsce… i kiedy?
--
Aneta Mitko


Udostępnij:

1 komentarzy:

bluerank pisze...

Uzupełnienie

Model rozliczeń takich reklam to CPC oraz CPI

Więcej
www.internetstandard.pl/news/124489.html