26 sierpnia 2010

Wyszukiwarka... mszy :-)

Rynek wyszukiwarek tematycznych w Polsce (i nie tylko) rozwija się. Pisaliśmy już o wyszukiwarce ludzi. Była też wyszukiwarka scen filmowych, a nawet wyszukiwarka miejsca pochówku czy sklepów monopolowych ;)

Ostatnio natomiast ogłoszono premierę nowej - mocno specjalistycznej - wyszukiwarki mszy świętych, będącej jednocześnie bazą polskich kościołów.

Strona oparta jest na mapach Google. Pokazuje umiejscowienie i drogi dojazdu do wybranej parafii, pozwala wyszukiwać informacje kluczem lokalizacji, daty, a także intencji w jakich odprawiane są nabożeństwa.

Autorzy projektu zamierzają go (jak piszą na swoich stronach) utrzymać i rozwijać na bazie wolontariatu, datków i wszelkiej bezinteresownej pomocy zewsząd. No cóż... Za 'Bóg zapłać' to się chyba w Internecie długo nie da utrzymać... ale... życzymy powodzenia (w końcu sami właśnie bezinteresownie napisaliśmy o wyszukiwarce, a zatem przyczyniliśmy się do jej promocji :).

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

4 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Pewna grupa od tysięcy lat rozwija pewną… firmę™ za "bóg zapłać" więc i w Internecie (wiki) jak i realu to możliwe :)

Łukasz pisze...

bardzo fajny pomysł‚ z tą… wyszukiwarką. Brakował‚o mi takiej strony

Rafał Skarżyński pisze...

A gdzie tu macie "Bóg zapłać"? Przecież to tak jak wierzyć‡ w Ś›wię™tego Mikoł‚aja albo w to, że sama optymalizacja wystarczy :)
A swoją drogą…, z "Bóg zapłać" też można żyć i to cał‚kiem dobrze :)
A na począ…tku przeczytałem o wyszukiwarce myszy :)

inka pisze...

Każda instytucja chce nadążać za postępem. W końcu wszystko co nie jest zabronione, jest dozwolone, a reklama for free napę™dza popyt zwiększając podaż - rozwijajmy się™ :) i uduchawiajmy :)