6 grudnia 2012

Jak wrócić na pierwszą stronę w Google?

Prawie rok temu polskie porównywarki cen zniknęły niespodziewanie z wyników wyszukiwania Google. Nasi specjaliści SEO postanowili sprawdzić, jak serwisy te radzą sobie w Google ponad pół roku po tym przykrym incydencie. Ponadto, zweryfikowaliśmy strategie link building`owe stosowane przez najpopularniejsze porównywarki cen.

Pierwsze miejsce, jeśli chodzi o obecność odnośników do stron serwisu na pierwszej stronie naturalnych wyników wyszukiwania Google, zajmuje Ceneo.pl. Serwis pojawił się w Top 10 dla 85,12% spośród 1600 zapytań. Drugie miejsce należy do Nokaut.pl (53,44%). Tuż za nim jest Skapiec.pl, pojawiający się na pierwszej stronie w przypadku 51,06% zapytań. Ostatnie miejsce, z wynikiem 31,31%, zajmuje porównywarka Okazje.info.pl.

Jeśli chcecie dowiedzieć się: 

•    jak pozycjonują się najpopularniejsze polskie porównywarki cen,
•    która z nich dominuje w wynikach wyszukiwania,
•    jakie działania naprawcze podjęły, by wrócić do Google.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją raportu:
Raport Bluepaper - Jak wrócić na pierwszą stronę w Google?


--
Redakcja


Udostępnij:

2 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Czy jest możliwośc pobrania raportu w sytuacji gdy nie posiada się konta na FB i Twitterze? Bo nie bardzo chce mi sie zakładać profil tylko w tym celu.

bluerank pisze...

Ponieważ doszły do nas sygnały, że ze względu na blokady programów antywirusowych system płatności przez social media nie zawsze umożliwiał pobranie raportu, postanowiliśmy usunąć tą funkcjonalność. Raport można już pobrać bez logowania się na FB lub Twitter.