27 lutego 2007

Boksy reklamowe - będzie OK

WP poinformowała o wprowadzeniu kilku udogodnień dla klientów korzystających z usługi boksy reklamowe w wyszukiwarce szukaj.wp.pl. Owe ulepszenia to w zasadzie w przypadku tej usługi i tej wyszukiwarki dopiero dojście do standardów, no ale dobrze, że nareszcie zachowana jest jakaś norma.

Poprawiono opcje zarządzania kampanią reklamową oraz wprowadzono nowe funkcje przydatne na etapie jej planowania.

Od tamtego tygodnia boksy reklamowe WP można nareszcie dowolnie grupować, więc ktoś, kto nadzoruje daną kampanię może ustawić dzienny budżet dla całości, a nie - jak było wcześniej - tylko dla pojedynczych reklam. Dzięki zmianom można również wreszcie mieć wgląd w statystyki całej kampanii i wygodnie analizować wyniki zbiorcze.

Pojawiła się też możliwość wyświetlania boksów internautom z wybranej przez nas lokalizacji (z danego województwa lub miasta). Geotargetowanie to coś, czego bardzo brakowało tej usłudze. Miejmy nadzieje, że pozwoli to planować i realizować skuteczniejsze niż dotychczas akcje reklamowe w wyszukiwarce WP...

A tak w ogóle... to jako osobom prowadzącym wiele kampanii płatnych odnośników, marzyłoby nam się więcej fajnych funkcjonalności... Na przykład powiadamianie SMS'em o tym, czy przypadkiem środki finansowe na daną akcję nie wyczerpują się zbyt szybko, lub stałe informowanie o określonych porach, jaki jest aktualny stan budżetu dla danej kampanii etc. SMS'y oczywiście wysyłane na koszt wyszukiwarki... :)

PS
I nie jest to żadne science - fiction, bo Yandex takie coś ma. HA!

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: