2 lutego 2007

A jednak internauci pomagają wyszukiwarkom

W jaki sposób? Poprzez 'tagowanie', czyli opisywanie zamieszczanych w Sieci materiałów odpowiednimi słowami kluczowymi, co pozwala na ich szybsze i bardziej precyzyjne katalogowanie przez wyszukiwarki (oczywiście pod warunkiem rzetelnego doboru słów).

Użytkownicy 'otagowują' zdjęcia publikowane przez siebie online, filmiki wrzucane w Sieć, a także teksty (własne i nie tylko) zamieszczane w serwisach społecznościowych, takich jak Wykop.pl, MojBiznes.pl czy Infav.com.

Grudniowe analizy Pew Internet & American Life Project wykazują, że 28% amerykańskich internautów opisuje w ten sposób treści znajdujące się w Sieci. 7% robi to nawet codziennie. Nie ma danych obejmujących inne kraje, ale można przypuszczać, że trend ten pojawia się wszędzie tam, gdzie popularne są zjawiska typu Web 2.0, gdzie świadomość użytkowników Internetu jest nieco wyższa niż ta, która charakteryzuje osoby stawiające pierwsze kroki online, oraz że z biegiem czasu większość internetowej społeczności zrozumie, jak istotne dla wszystkich jest opisywanie zasobów Internetu poprzez odpowiednie tagi.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: