28 maja 2007

Link telefoniczny - efekty

Tydzień temu oficjalnie uruchomiono usługę, którą Bluerank miał okazję testować od kwietnia br. - link telefoniczny WP i Netsprinta. Ponieważ oferta ta jest już dostępna na rynku, postanowiliśmy się podzielić swoimi pierwszymi wnioskami wynikającymi z naszych dotychczasowych testów.

Tak jak się spodziewaliśmy, nowa forma reklamy wymagała czasu, aby się przyjąć wśród interneutów. Link telefoniczny trzeba niejako nauczyć się zauważać, rozpoznawać i 'ufać mu' na tyle, aby wykonać konkretną akcję w postaci wybrania określonego numeru i rozmowy z konsultantem. Początek prowadzonej przez nas kampanii linków telefonicznych dla biura podróży nie wyglądał tak obiecująco, jak się spodziewaliśmy, ale obecnie kampania nabrała nieco rozpędu i widać już konkretne efekty.

Dlaczego dopiero teraz i dlaczego nie jest jeszcze idealnie?

Sądzimy, że link telefoniczny został zauważony obecnie przez internautów miedzy innymi dzięki częstemu pojawianiu się tego pojęcia w mediach, a także dzięki stałej już jego obecności na stronach Netsprint i WP od dwóch miesięcy. Skuteczność linków telefonicznych nie osiąga jeszcze zadowalających wskaźników, ale z pewnością z tygodnia na tydzień jest coraz lepiej. Dużą przeszkodą w szybszym wzroście skuteczności tej formy reklamy jest naszym zdaniem jej słaba ekspozycja. Link telefoniczny ginie w tej chwili na stronie z wynikami wyszukiwania, gdzie pojawiają się w dość chaotyczny sposób jednocześnie definicje z Wikipedii, newsy, linki i boksy sponsorowane, ilustracje… To chyba główna bolączka… Na szczęście taki błąd można jeszcze naprawić.--
Aneta Mitko


Udostępnij:

1 komentarzy:

WM pisze...

Teraz link telefoniczny testowany jest także w polskiej prasie.