30 października 2007

Dziecięca reklama kontekstowa

Niektórzy zastanawiają się, czy warto reklamować się w systemach kontekstowych, jeśli kieruje się swoją ofertę do dzieci w wieku poniżej 14 lat.

Odpowiadamy. Jeżeli tylko ktoś nie ma zastrzeżeń natury ogólnoetycznej (co do reklam tworzonych z myślą o najmłodszych odbiorcach) to jak najbardziej warto. To spora grupa aktywnych internautów… tzw. urodzeni z myszką w ręku.

Wedle ostatnich badań Gemiusa, co dziesiąty użytkownik Sieci w Polsce to dziecko w wieku 7 - 14 lat. Najmłodsi korzystają z Internetu coraz dłużej i intensywniej - to dla nich przede wszystkim rozrywka. Aż 70% dzieci aktywnych online tworzy internetową przestrzeń korzystając z serwisów społecznościowych oraz odwiedza strony udostępniające gry. To na nich zatem powinniśmy skupiać się planując kampanię reklam kontekstowych. Poprzez takie witryny najskuteczniej dotrzemy do dziecięcych odbiorców, w przypadku których polecamy poeksperymentować z ciekawszymi wizualnie formami reklam. Nie ograniczajmy się do linków tekstowych.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

1 komentarzy:

Anonimowy pisze...

No tak, dzieci neo, tak najlatwiej wychowac sobie wierna grupe przyszlych konsumentow. Wystarczy byle filmik na youtube.