18 grudnia 2007

OnetBoksy - łatwiejsze zarządzanie dużymi kampaniami

OnetBoksy zostały (wreszcie) wzbogacone o możliwość automatycznego generowania tytułów i treści reklam na podstawie zdefiniowanych w kampanii słów kluczowych. Brzmi skomplikowanie i nowocześnie, ale znający temat odkryją od razu, że to nic innego, jak tylko odpowiednik tzw. Keyword Insertion Tool z wyszukiwarki Google.

Dzięki powyższej zmianie agencje SEM mogą liczyć na łatwiejsze zarządzanie kampanią (przed zmianą należało założyć osobny boks dla każdego słowa kluczowego!), a reklamodawcy powinni osiągnąć przede wszystkim korzyści finansowe - rosnący CTR, który zwykle wynika z lepszego dopasowania reklamy do słowa kluczowego, powinien przynieść zmniejszenie kosztu pozyskania użytkownika. Inaczej mówiąc - za ten sam budżet zdobędziemy więcej ruchu na stronie docelowej.

To jedna z nielicznych zmian w usłudze OnetBoksy, która została wprowadzona w tym roku. Warto odnotować jeszcze OnetBoksy emitowane kontekstowo na łamach Onet.pl.

Na koniec mała dygresja - na informację trafiliśmy właściwie przypadkiem, szkoda że tego typu wdrożenia nie są wspierane akcjami informacyjnymi :(

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: