1 października 2010

Polski Internet wg comScore

Okazuje się, że Polacy są bardzo aktywnymi użytkownikami Google - nawet najaktywniejszymi w Europie, o czym świadczy największa liczba wyszukiwań przypadająca na jednego internautę korzystającego z wyszukiwarki.

Podczas gdy średnia europejska wynosi 116,3... w Polsce jest to 156,8!. Wynik dla drugiej w kolejności Wielkiej Brytanii wynosi 143,8... a dla trzeciej Finlandii 140,8.

Chyba możemy być z siebie dumni :) bo jesteśmy nareszcie zauważalni w Europie, a polski rynek internetowy zyskał na atrakcyjności "w oczach świata" - stał się na tyle istotny, że dane dotyczące Polski online uwzględniono (po raz pierwszy) w raporcie comScore. Do tego - jako jeden z najbardziej obiecujących rynków - dostaniemy nareszcie dostęp do Android Market - ewidentnie idzie ku lepszemu! :)

Ale wracając do w/w raportu...

Mamy w kraju 17,8 mln internautów w wieku powyżej 15 lat. Właścicielem najpopularniejszych w Polsce witryn jest Google. Drugim największym potentatem polskiej Sieci jest właściciel m.in. Allegro, GG Network oraz Bankier.pl. Na trzecim miejscu plasuje się Nasza-Klasa.pl. Portalem nr 1 w Polsce jest Onet. Tuż za nim znajduje się Wirtualna Polska. Trzecie miejsce przypada Grupie o2. Dane dotyczą sierpnia 2010.Żródło --> Raport comScore

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

2 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Duza liczba wyszukan moze swiadczyc o wielu rzeczach. O tym, ze uzytkownicy nie potrafia precyzyjnych zapytan formulowac, ze wyniki wyszukiwania nie sa trafne albo ze zwiekszyla nam sie gwaltownie liczba pozycjonerow, ktorzy non-stop sprawdzaja pozycje swoich serwisow ;)

czapki z głów pisze...

http://webhosting.pl/Badanie.comScore.firma.nie.ma.pojecia.o.polskim.rynku
LOL info.pl