3 listopada 2006

W Sieci coraz trudniej o dobre pozycje

Firma badawcza Netcraft informuje, że w Internecie jest obecnie już 101 435 253 witryn. Wynik ten obejmuje dane z bieżącego miesiąca i uwzględnia tylko liczbę domen, a nie liczbę poszczególnych stron (a przecież wyszukiwarki mają zindeksowane obecnie po kilkadziesiąt miliardów dokumentów, zatem realna liczba 'konkurujących ze sobą' stron jest znacznie większa). Dla porównania - dwa lata wcześniej serwisów WWW było o połowę mniej, a w 1995 roku oficjalnych witryn internetowych funkcjonowało zaledwie 18 000!

Tak szybki rozwój Sieci i wzrost liczby 'walczących' o internautę stron, stwarza dziś w zasadzie konieczność prowadzenia działań SEO / SEM. Liczba witryn będzie się zwiększać, a firmom w najbardziej konkurencyjnych branżach (e-commerce, usługi finansowe, turystyczne, reklamowe, etc.) coraz trudniej będzie bez pozycjonowania i / lub kampanii reklamowych w wyszukiwarkach przebijać się do świadomości internautów.

Najszybciej przybywa w Sieci serwisów małych i średnich firm oraz blogów, które obecnie coraz częściej są blogami firmowymi wykorzystywanymi do prowadzenia działań marketingowych online... a to także spora szansa dla sektora MŚP. Pozycjonuje się bowiem nie tylko serwisy firmowe, ale także blogi firmowe, otwierając w ten sposób jeszcze jedną drogę dotarcia do klienta przez Sieć.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: