25 lutego 2008

AdSense for Video

Google zaczyna sprzedawać reklamy kontekstowe wyświetlane w klipach video.

W ramach programu AdSense for Video, reklamodawcy mają do wyboru dwie opcje reklam (tekstowe i video) tematycznie dopasowanych do plików, z którymi są skojarzone. Reklamy takie emitowane są równocześnie z materiałem video (InVideo Ads) - na dole ekranu odtwarzania - w specjalnym pasku Google.

W przypadku wersji tekstowej, na pasku co 20 sekund pojawia się nowa reklama. Gdy internauta w nią kliknie, w nowym oknie otworzy mu się promowana strona, a reklamodawca zapłaci wówczas za to kliknięcie (obowiązuje tu bowiem model rozliczeń CPC). Wersja video rózni się tym, że po kliknięciu w reklamę internauta ogląda od razu film reklamowy, a reklamodawca płaci nie za kliknięcie, a za tysiąc emisji reklamy (model CPM).

Decydując się na taką formę promocji mamy wpływ na to, z jakim filmem będzie pokazywana nasza reklama oraz w jakiej sekcji tematycznej danego portalu się ona pokaże. Wyboru mogą dokonywać jednak na razie wyłącznie reklamodawcy z USA, ponieważ na chwilę obecną program AdSesne for Video dostępny jest jedynie w Stanach Zjednoczonych. Ograniczenia dotyczą nie tylko krajów, ale i serwisów, które mogą przystąpić do nowego programu reklamowego Google. W początkowej fazie projektu brane są bowiem pod uwagę wyłącznie te witryny, na łamach których odtwarza się co najmniej 1 mln klipów w miesiącu.

AdSense for Video ma wg nas naprawdę duże szanse powodzenia. Nieintruzywna reklama dopasowana kontekstowo do tak chętnie oglądanych i przesyłanych sobie wzajemnie przez internautów filmików… Nic tylko się reklamować!

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: