26 lutego 2008

Polska wyszukiwarka dla dzieci

Pozazdrościliśmy Niemcom i stworzyliśmy własną - polską wyszukiwarkę internetową dla dzieci. Projekt o nieco kontrowersyjnej może nazwie ;) Super Gluty funkcjonuje już w wersji beta i ma zamiar wkrótce podbić serca młodych (6 - 12 lat) internautów.

Wyszukiwarka ma nie tylko pomóc w gromadzeniu i łatwym odnajdywaniu stron WWW przyjaznych dzieciom, ma również najmłodsze pokolenie użytkowników Sieci wprowadzać w tematykę korzystania z najpopularniejszego narzędzia internetowego, uczyć standardów i reguł pomocnych przy przeszukiwaniu Internetu. Regulamin projektu zakłada ponadto możliwość samodzielnego dodawania stron do wyszukiwarki oraz oceniania tych, które już są przez nią zindeksowane.

Czy supergluty.pl będzie sukcesem? Wbrew pozorom, nie zależy to od dzieci tylko od dorosłych. Nie jest łatwo wypromować taką wyszukiwarkę… Zobaczymy, jak z młodym targetem poradzą sobie jej autorzy.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

1 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Pomysł bardzo fajny i przy okazji pożyteczny. Mam tylko obawę, że w Polsce jest jeszcze za wcześnie na taką wyszukiwarkę. Jednak internet nie jest u nas jeszcze na tyle popularny aby rzesze dzieciaków poszukiwały danych w sieci. Ale kto wie, może za 2-3 lata....