8 kwietnia 2008

Szkolenia i konferencje SEM

Z dużą przyjemnością informujemy, że w maju br. rusza nowe przedsięwzięcie poświęcone tematyce profesjonalnych działań search engine marketing. Cykliczne konferencje SEM zainicjowane zostały przez IAB Polska oraz wydawnictwo IDG. Na pierwszą z nich zapraszamy już 27 - 28 maja do Warszawy (budynek Agory).

Jak pisze Internet Standard, po raz pierwszy w Polsce główni gracze na rynku reklamy w wyszukiwarkach zaprezentują najlepsze praktyki z najszybciej rosnącego segmentu rynku reklamy internetowej. W jednym miejscu, przedstawiciele na co dzień konkurencyjnych firm, podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem oraz umiejętnościami. Uczestnicy grupy roboczej ds. reklamy w wyszukiwarkach IAB Polska wiedzą najwięcej na temat potencjału tej formy reklamy... A o czym będą mówić - pokazuje program konferencji. Oczywiście szczególnie polecamy wystąpienia Maćka Gałeckiego ;)

Tak swoją drogą… rynek edukacyjny nam się ładnie rozrasta. Mamy już cyklicznie prowadzone przez Bluerank Warsztaty SEM. Teraz będą jeszcze w/w konferencje SEM. Pięknie! Zresztą ostatnimi czasy tematyka SEO / SEM pojawia się bardzo często i przy różnych okazjach. Nie zawsze są to specjalistyczne konferencje czy niszowe szkolenia SEM. Marketing wyszukiwarek to w zasadzie dziś obowiązkowy temat każdej imprezy związanej z prezentowaniem potencjału narzędzi internetowych w ogóle. Widać to wyraźnie, gdy przyjrzymy się kalendarzowi takich imprez. Oto przykłady.

Z poprzednich miesięcy…

Jak pozyskiwać klientów i promować firmę poprzez wyszukiwarki internetowe
Narzędzia informatyczne wspierające sprzedaż i marketing
Nowości technologiczne zwiększające efektywność marketingu
Jak pozyskać, utrzymać i zmonetaryzować e-klienta
Interactive Marketing Meeting

Z następnych miesięcy…

Apteka internetowa – kompendium wiedzy dla założycieli i prowadzących
SEM & SEO – skuteczny marketing w wyszukiwarkach (ECU Marketing)
E-marketing w praktyce

PS
Żeby nie było, że my tylko o SEM i SEM, a SEO zaniedbujemy. Otóż wcale nie zaniedbujemy! Pisząc bowiem tę notkę i kładąc nacisk na szkolenia i konferencje SEM przecież nie tylko namawiamy do reklamy w wyszukiwarkach i edukowania się, ale również pozycjonujemy… Poprzez odnośniki i podlinkowane odpowiednie - cenne dla nas frazy kluczowe (SEO, SEM, search engine marketing, search engine optimization, marketing, wyszukiwarki, e-marketing, i in.) budujemy pozycję tego serwisu, dzięki czemu docieramy do osób zainteresowanych tematyką SEO / SEM… czy może raczej - ułatwiamy im dotarcie do nas i do całkiem niezłego naszym zdaniem ;) źródła przydatnych informacji na ten temat.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

2 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Szkoleń i konferencji o tej tematyce jest coraz więcej. Osobiście polecam serwis www.eventis.pl, w którym zawsze można znaleźć sporo ofert o tej tematyce. Np.:
Prawo internetu

Szkolenie z AdWords

E-marketing w praktyce

Internet w marketingu

Anonimowy pisze...

No to ja też zareklamuję... Seminarium z mierzenia efektywności reklamy internetowej (w tym wyszukiwarkowej)

http://www.cpi.com.pl/imprezy/2008/meri/index.php