11 lipca 2008

Google - 68% wyszukań w USA i 87% w UK

Lider wśród wyszukiwarek internetowych zalicza kolejne rekordy wzrostu popularności. Według Hitwise, 68% wyszukań wykonanych w maju 2008 na terenie USA, zostało obsłużonych przez Google.

Dla porównania… wyniki trzech pozostałych najpopularniejszych w Ameryce Północnej wyszukiwarek: Yahoo - 19,95%, MSN Search - 5,89%, Ask.com - 4,23%. Pozostałe 41 wyszukiwarek, z których korzystają Amerykanie, wygenerowało zaledwie 1,63% wyszukań.

Jeszcze ciekawiej prezentuje się sytuacja na brytyjskim rynku wyszukiwarek. W maju 2008, Google wygenerował tam aż 87,30% ze wszystkich wyszukań na terenie Wielkiej Brytanii. Z danych wynika, że koncern zaliczył 12% wzrost w porównaniu do maja 2007.

Przypomnijmy przy tej okazji, że wyszukiwarki nadal wiodą prym w generowaniu ruchu na stronach WWW. To właśnie one sprowadzają najwięcej internautów na serwisy z najpopularniejszych sektorów rynku i kategorii tematycznych (podróże, wiadomości, media, finanse, biznes, sport i serwisy społecznościowe zanotowały - wg w/w badania - podwójny wzrost wejść bezpośrednio przez wyszukiwarki).

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: