31 lipca 2008

Netsprint i WP podają…

Najczęściej wyszukiwane online marki samochodów w pierwszym półroczu 2008 to: Opel, BMW i Toyota. W statystykach z marca br. pojawiło się dodatkowo Ferrari, co miało związek z tragicznym wypadkiem Macieja Zientarskiego.

Analizie poddano wszystkie wyrażenia wpisane przez internautów do wyszukiwarki Netsprint / WP od początku stycznia do końca czerwca 2008 r. Zestawienie najpopularniejszych zapytań, czyli tak zwane "najpopy", wyraźnie pokazuje tendencje w kształtowaniu się zainteresowań polskich internautów.

W kategorii najpopularniejszych wydarzeń zwyciężyły Euro 2008 i Euro 2012. Zainteresowanie budziły również święta wielkanocne - internauci często szukali gotowych życzeń w języku angielskim. W muzyce - tradycyjnie już – największym zainteresowaniem cieszyła się Doda. W top 10 popularnych filmów i seriali prym wiodły „M jak miłość” oraz „Włatcy móch”. Czołówkę półrocznego zestawienia w temacie najczęściej wyszukiwanych gwiazd ekranu okupowały: Katarzyna Cichopek, Pamela Anderson, Anna Mucha i Anna Przybylska. Badanie najpopularniejszych zapytań w obszarze sportu pokazuje, jak zainteresowanie daną dyscypliną skorelowane jest z sukcesami sportowców - o Roberta Kubicę internauci pytali niemal dwukrotnie częściej niż o kolejnego w rankingu - Euzebiusza Smolarka. Na pierwszym miejscu w kategorii literatura znalazł się Kubuś Puchatek. W polityce… tematyka UE oraz lustracji. W top 10 najczęstszych zapytań znalazły się też słowa "Tybet" i "Kosowo", które wyszukiwano częściej niż np. te, dotyczące PiS albo Donalda Tuska.

Więcej na ten temat na stronach Netsprinta.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: