2 lipca 2008

Pozycjonowanie podstawą sukcesu

"Pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych oraz prosty i zrozumiały przekaz, to najważniejsze czynniki gwarantujące sukces w Internecie. Portal Firmy.net opublikował wyniki badania w sektorze przedsiębiorstw" - pisze Bankier.pl.

Ankieta przeprowadzona była wśród przedstawicieli 1000 firm. Respondenci mieli podać najwazniejsze cechy skutecznej obecności online oraz konsekwencje braku internetowej promocji.

35% badanych wskazało pozycjonowanie jako najbardziej efektywną metodę promocji w Sieci. Uznano, że łatwość znalezienia danej firmy w Internecie poprzez wyszukiwarkę jest niezbędnym krokiem w kierunku zbudowania zainteresowania wśród potencjalnych klientów. Na drugim miejscu (19%) znalazła się czytelna, przejrzysta, zrozumiała prezentacja firmy, czyli odpowiednio przygotowana strona WWW i jej treści. Ankietowani podkreślili także, że istotne jest pokazywanie internautom - klientom lokalizacji firmy na mapie (do czego można obecnie w ciekawy i praktyczny sposób wykorzystać Mapy Google.)

Cechy dobrej reklamy internetowej? Wedle połowy respondentów to precyzja i klarowność przekazu. Na dalszych miejscach znalazły się: zwięzłość (13,5%), walory wizualne (12%) i oryginalność (12%). Po raz kolejny okazuje się więc, że linki sponsorowane, jako reklama precyzyjnie odpowiadająca na zapotrzebowanie internauty i wyjątkowo zwięzła, jest górą.

Na pytanie - dlaczego właśnie takie cechy - 37,5% ankietowanych odpowiedziało, że wskazało takie właściwości reklamy, ponieważ według nich najbardziej wpływa to na skuteczność promocji, a co za tym idzie - na pozyskanie nowych klientów.

75% firm uważa, że 'sieciowe nieistnienie' to przede wszystkim ograniczanie sobie możliwości dotarcia do potencjalnych klientów. Pozostałe 25% brak obecności w Internecie utożsamia z budowaniem złego wizerunku firmy.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: