11 września 2008

Ekspansja NetSprint – najpierw Litwa

NetSprint przeprowadził pierwsze - poza Polską - wdrożenia systemu reklamy kontekstowej NetSprint Adserver. Nowym klientem jest litewska firma Textads, do której należy największa sieć reklamy kontekstowej działająca na Litwie, Łotwie i w Estonii. Dzięki współpracy z NetSprint i stworzonemu przez firmę rozwiązaniu, Textads jest w stanie zarządzać emisją reklam na kilkuset litewskojęzycznych serwisach internetowych. Do końca września system będzie obsługiwał również łotewskie i estońskie strony internetowe współpracujące z Textads.

NetSprint odpowiadać będzie za technologiczną część przedsięwzięcia, jak również za dostarczenie know–how w zakresie sprzedaży i optymalizacji emisji reklam. Podczas swojej ekspansji na rynki zagraniczne, firma ma zamiar wykorzystywać doświadczenie oraz system rozwiązań stworzonych i sprawdzonych na rynku polskim. W najbliższej przyszłości planujemy dalszy rozwój systemu 'NetSprint Adserver' dla naszych partnerów litewskich oraz wzbogacanie go o kolejne funkcjonalności - powiedział Maciej Musioł, Dyrektor Pionu Rozwiązań Reklamowych w firmie Netsprint.

Wiadomo, że pierwsze efekty wdrożenia systemu reklamy kontekstowej NetSprint Adserver na rynki Litwy, Łotwy i Estonii są już widoczne oraz bardzo interesujące. CTR na serwisach należących do Textads wzrósł o 78%, a efektywny CPM o 61%.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: