26 września 2009

Meta tagi - ważne czy nie?

Google oficjalnie potwierdziło (wcześniej były tylko dyskusje na ten temat prowadzone przez pozycjonerów), że słowa kluczowe (tzw. keywords) nie są brane pod uwagę przez algorytm wyszukiwarki przy ocenianiu wartości stron, a zatem nie wpływają na proces ich pozycjonowania (miejsce w rankingu naturalnych wyników wyszukiwania Google). Podobnie traktowane jest description, czyli krótki opis strony zawarty w jej kodzie.

Czy jednak warto rezygnować z rzetelnego opracowania meta tagów dla swojej strony?
Oczywiście, że nie! Choćby ze względów wizerunkowych.

Pamiętajmy, że ów title i description właśnie to pierwsze zetknięcie się internauty z naszą stroną... pierwsza, a być może także jedyna lub ostatnia szansa na zachęcenie go do odwiedzin. Po wpisaniu zapytania w wyszukiwarce i otrzymaniu listy odpowiedzi w postaci wyników organicznych, internauta widzi przecież wyłącznie nasz title i description. Możemy je wykorzystać marketingowo i skonstruować tak, że... po pierwsze - wyróżnią nasz odnośnik spośród innych, po drugie - przekażą użytkownikowi wyszukiwarki cenne informacje na temat naszego serwisu, po trzecie wreszcie - stanowić będą zachętę do kliknięcia (call to action). Czyż to nie jest lepsze rozwiązanie niż przypadkowy zbitek słów wyświetlanych z tzw. automatu?

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

1 komentarzy:

Justyna pisze...

To bardzo interesujące, co Państwo piszą w tym temacie. Byłam przekonana, że jest to bardzo ważne. Moje przekonanie było bazowane na słowach expertach z marketingu internetowego z Australi, ale każdy może się przecież mylić;)