24 stycznia 2007

Wyszukiwanie za pieniądze

Netsprint uruchomił usługę monitoringu mediów. System umożliwia przeszukiwanie Internetu, tj. tekstów opublikowanych online, pod kątem wybranych słów kluczowych. Użytkownik może zdefiniować dowolną liczbę monitorowanych wyrażeń, zamówić powiadomienia na swój e-mail, generować raporty podsumowujące i robić wiele innych przydatnych rzeczy tyle, że... nie za darmo. Usługę NewsPoint (bo tak się nazywa nowa propozycja Netsprinta) można próbować przez miesiąc, potem już należy ją zakupić.

My, jako alternatywę, proponujemy darmowy monitoring Internetu, czyli Trendomierz. Z punktu widzenia użytkownika działa podobnie (choć nie posiada z pewnością wielu zaawansowanych funkcji NewsPoint). Internauta wybiera słowa i frazy do monitorowania lub określa branże i tematy, które ma zamiar obserwować w mediach internetowych, definiuje sobie alerty elektroniczne, które trafiają do jego skrzynki e-mail z informacją o publikacji z danym słowem lub na interesujący go temat, a także RSS... Trendomierz jest bezpłatny i spełnia - przynajmniej podstawowe - potrzeby dziennikarzy, piarowców i samych firm, które chcą czuwać nad tym, co piszą o nich media, blogerzy i inni internauci.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

1 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Witam,
pragnę zwrócić uwagę, że wspomniana alternatywa nie jest jedyną darmową usługą. Mamy na krajowym rynku kilka usług monitorowania Internetu. Ze swojej strony polecam NetSprint Donosiciela:) http://www.netsprint.pl/serwis/newsmanager oraz wyszukiwarkę wiadomości: http://www.news.netsprint.pl. W odróżnieniu do Trendomierza Donosiciel monitoruje frazy i wyrażenia, oprócz treści prezentuje grafikę. Porównanie wyników wyszukiwania generowanych przez obie usługi wskazuje, że również obszar monitorowania jest większy w usługach NetSprint.

NewsPoint jest usługą profesjonalną, dającą narzędza do jakościowej i ilościowej analizy informacji w Internecie. Polecam przekonać się czy wart jest oferowanej ceny korzystając z nieodpłatnego 30 dniowego okresu testowego. Pozdrawiam:)