7 stycznia 2008

Bluerank w Amsterdamie

W dniach 21 - 22 lutego 2008 w Amsterdamie odbywa się Search Lab - seminarium szkoleniowe organizowane dla członków ICMA (światowego stowarzyszenia wydawców ogłoszeniowych). Event przygotowywany jest przede wszystkim z myślą o mediach internetowych, dla których działania SEO / SEM stanowią (lub powinny stanowić) podstawę do zwiększania ruchu na serwisach WWW.

Gościem specjalnym oraz współprowadzącym dwudniowe seminarium jest - Maciej Gałecki, który zaprezentuje uczestnikom między innymi efekty pracy agencji Bluerank dla największego niemieckiego serwisu ogłoszeniowego Quoka.de. Case ten jest dla słuchaczy istotny, ponieważ portal, o którym mowa, znalazł się w zestawieniu Nielsen Online w pierwszej piętnastce serwisów WWW, które odnotowały największy wzrost odwiedzin w 2007 roku. Quoka zdobyła miejsce dwunaste, wyprzedzając tym samym 'niemiecki eBay' czy popularny markt.de. W listopadzie odnotowała ona 93% wzrost odwiedzin w stosunku do stycznia ubiegłego roku.

Nie trzeba chyba tutaj dodawać, że ponad 90% ruchu pochodzi z wyszukiwarek, a jest on tak duży między innymi dlatego, że portal Quoka.de jest w Sieci doskonale widoczny, zajmując wysokie miejsca w wynikach wyszukiwania.

W programie Search Lab znajdzie się wiele interesujących zagadnień z dziedziny SEO / SEM. Będzie mowa o dobrych i złych praktykach w pozycjonowaniu stron WWW, o planowaniu strategii zwiększania ruchu na serwisach poprzez stosowne działania w wyszukiwarkach internetowych, a także o modnym ostatnio monetizing search, które - zwłaszcza w przypadku serwisów ogłoszeniowych - zaczyna mieć kluczowe znaczenie w branży.

Cieszą nas tego typu przedsięwzięcia. Taka edukacja branży jest najbardziej wartościowa, bo nie opiera się na teorii, tylko na doświadczeniu. Tego rodzaju prezentacje rzeczywistych działań SEO / SEM oraz ich realnych (a nie tylko zakładanych) efektów sprawiają, że firmy chętniej korzystają z pozycjonowania... wiedzą co mogą osiągnąć, co jest skuteczne i etyczne, a czego nie powinno się robić pod żadnym pozorem... - mówi szef Bluerank, Maciej Gałecki.

Z usług agencji Bluerank korzysta już czterech członków organizacji ICMA. To między innymi na ich przykładach prezentowana będzie podczas lutowego seminarium istota search engine marketing i search engine optimization.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

2 komentarzy:

Anonimowy pisze...

[tutaj oklaski]

:]

Anonimowy pisze...

Gratulacje =).