30 stycznia 2008

RBK przejmuje Magna

Na rosyjskim rynku reklamy internetowej umocnił się kolejny gracz – RBK, który zakupił 75% udziałów w Magna i dzięki temu przejął wpływową sieć reklamy kontekstowej. Firma RBK była do tej pory znana z prowadzenia kampanii reklamowych w Runiecie przy wykorzystaniu banerów oraz zarządzania popularnymi serwisami informacyjnymi, turystycznymi i sportowymi. Obecnie RBK zatrudnia ponad 100 specjalistów od reklamy, a liczba klientów firmy zainteresowanych reklamą w Internecie przekracza 3500 podmiotów.

Już w połowie bieżącego roku klienci RBK zyskają dostęp do 20 mln użytkowników Sieci w Rosji. W efekcie, reklamy Magna mają odnotowywać każdego miesiąca po 5 mld odsłon. Główny dyrektor RBK Artyom Inutin twierdzi, że w ciągu trzech lat zarządzana przez niego firma opanuje 15% rosyjskiego rynku reklamy kontekstowej, którego wartość w 2010 roku wyniesie 400 mln dolarów.

Z kolei według prognoz ekspertów z firmy audytorskiej PricewaterhouseCoopers, rynek reklamy kontekstowej w Stanach Zjednoczonych potroi się w ciągu 5 lat i osiągnie wartość 25 mld dolarów w 2012 roku. Natomiast analitycy Internet Advertising Bureau poinformowali, że w 2007 roku sprzedaż reklam kontekstowych w Wielkiej Brytanii wzrosła o 72%.

Źródła: Cnews, Prschik.com, RBC Information Systems

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: