23 stycznia 2008

Wyszukiwarka Hm?

Czyli polskie narzędzie, które do szukania odpowiedzi na nasze internetowe zapytania zaprzęga nie tylko roboty, ale i ‘zaprzyjaźnionych’ internautów…

Wyszukiwarka Hm? To takie polskie Answers, jak mówią o niej sami twórcy. Działa w wersji beta. Jest darmowa. Będzie bardzo fajna.

Jak zadawać jej pytania oraz efektywnie korzystać z odpowiedzi, opisane jest - krok po kroku - na stronach wyszukiwarki. Ci, którzy wiedzą już wszystko lub prawie wszystko ;) i wolą wystąpić w roli eksperta, zamiast pytającego, mają szansę przyłączyć się do projektu i zarejestrować jako HEx.

Hm? jest projektem wykorzystującym popularne dziś trendy społecznościowe. Internauci, którzy zdecydują się skorzystać z tej propozycji i poszukiwać odpowiedzi na swoje pytania poprzez tę stronę, w sposób oczywisty zyskują wartość dodaną – podpowiedzi i porady konkretnych osób, nie tylko efekt działania 'bezdusznych algorytmów'… ale jaką korzyść mają z tego eksperci udzielający odpowiedzi?

I to jest punkt, który może zainteresować całkiem spore grono użytkowników powodując, że dla wyszukiwarki 'pracować będą' tęgie umysły, cenieni specjaliści i ogólnie - ważni ludzie z branży, ponieważ jest to naturalny sposób zaistnienia marki, firmy lub jej przedstawiciela w świadomości odbiorców. To takie trochę 'linki sponsorowane na piechotę', ale może wyjść całkiem naturalnie i przyjaźnie dla użytkownika.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: