9 stycznia 2008

Ekskluzywna reklama kontekstowa

A na czym polega ten 'exclusive'? Jak zawsze w takich sytuacjach na odpowiedniej cenie ;) a poza tym, na dołączeniu do reklamy tekstowej elementu graficznego, np. logo promującej się firmy.

Skąd się wziął ten temat na naszym blogu?
Otóż ogłoszono właśnie uruchomienie w Netsprint.pl i WP usługi / produktu o nazwie Adkontekst Exclusive.

Jest to reklama kontekstowa wyświetlana w sieci Adkontekst, która oprócz tekstu reklamowego zawiera także element graficzny. Obecnie w/w wyszukiwarki oferują dwa warianty do wyboru - billboard (750x100) oraz rectangle (300x250 pikseli). Reklama rozliczana jest w modelu PPC. Minimalny koszt kliknięcia to 50 groszy netto. Im wyższą cenę za klik deklaruje reklamodawca, tym częściej reklama prezentowana jest na stronie. To, jakie strony WWW (czyli powierzchnie reklamowe) wchodzą w grę, należy do decyzji reklamodawcy, który może wybrać tematycznie - całą grupę serwisów lub indywidualnie - poszczególne witryny.

Najważniejszą cechą 'reklam ekskluzywnych' odróżniającą je od zwykłych form tekstowych jest (poza grafiką oczywiście) fakt, iż wyświetlane są one na stronie pojedynczo, a nie tak jak tradycyjne formy, np. w postaci kilku reklam w ramach jednej kreacji. Czy to wpłynie na zwiększenie skuteczności? Miejmy nadzieję, że tak. Na to w każdym razie liczy Netsprint i Wirtualna Polska.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: