13 października 2009

Internetowa rewolucja

Google we współpracy z PKPP Lewiatan i home.pl pomoże małym i średnim firmom zaistnieć w Internecie... czytamy w informacji prasowej wystosowanej przez partnerów w tym projekcie.

W Polsce jest prawie 16 mln internautów. Większość z nich rozpoczyna poszukiwanie produktów i usług od sprawdzenia informacji i opinii na ich temat w Internecie. 80% użytkowników przyznaje, że korzysta z Sieci, aby porównać oferty i ceny przed zakupem, niezależnie od tego, czy kupują online czy offline. Jednocześnie, już co trzeci dorosły Polak zrobił zakupy w Sieci. Dzięki akcji edukacyjno - promocyjnej, do aktywnych w Internecie konsumentów będą mogły świadomie dołączyć firmy z sektora MŚP.

„Obecność w Sieci jest jednym z najbardziej efektywnych sposobów rozwijania działalności biznesowej, tym bardziej w czasach gorszej sytuacji ekonomicznej. Z wyników najnowszych badań przeprowadzonych przez SMG/KRC na zlecenie Google wynika, że 47% małych i średnich firm w Polsce ma już stronę internetową. To znaczy, że ponad połowa z nich wciąż nie istnieje w Internecie. Co więcej, 66% z nich nie zamierza stworzyć własnej witryny ciągu najbliższych 12 miesięcy. Dlaczego? Główne wymieniane powody to brak takiej potrzeby lub brak chęci rozwoju działalności. To dlatego zdecydowaliśmy się na akcję Internetowa rewolucja, aby pomóc tym firmom odkryć potencjał Internetu" – powiedział Artur Waliszewski, Dyrektor Google Polska.

W ramach akcji trwającej od 12 października 2009 do 31 marca 2010, blisko milion małych i średnich przedsiębiorstw działających na terenie Polski będzie miało szansę dowiedzieć się więcej o tym, jak skutecznie wykorzystywać Internet do prowadzenia działalności biznesowej. Głównym elementem akcji jest promocyjna oferta, dzięki której małe i średnie firmy mogą "przetestować Internet" bez ponoszenia ryzyka finansowego: począwszy od rejestracji własnej domeny i zbudowania pierwszej strony internetowej za pomocą kreatora stron WWW, aż po reklamę w wyszukiwarce Google.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: