11 października 2006

Netsprint szuka coraz lepiej

Zapowiadane w lipcu przez Netsprint i WP ulepszenie wyszukiwarki weszło w życie. Na głównej stronie Netsprint.pl internauci zachęcani są teraz do zapoznawania się z nowymi możliwościami przeszukiwania zasobów Internetu. Klikając na losowo wyświetlane przykłady pytań, jakie możemy zadać wyszukiwarce ('gdzie leży Toruń', 'kim jest Henryka Bochniarz', 'ile pali Renault Clio III' etc.) otrzymujemy stronę wynikową, która, korzystając z informacji pobieranych m.in. z WP.pl i Wikipedii, prezentuje nam najpierw podstawowe informacje powiązane z wpisanym przez nas hasłem, czasem też linki do najnowszych informacji związanych z szukaną frazą, które ukazały się online, a poniżej dopiero wszystkie inne wyszukane odnośniki. Do tego dochodzi jeszcze geotargetowanie optymalizujące szukanie, ponieważ internauta wpisujący w oknie wyszukiwarki np. hasło 'kina' lub 'pogoda' otrzyma informacje lokalne dotyczące regionu (miasta), z którego łączy się on z Internetem.

Tego rodzaju usprawnienia to niewątpliwie duża pomoc dla początkujących internautów, którym wyszukiwanie informacji może sprawiać jeszcze pewne kłopoty, ale to także istotny 'komunikat' dla marketerów. Dziś marketing w wyszukiwarkach to nie tylko pozycjonowanie czy kampanie linków sponsorowanych, to również
SEO PR, które w tych okolicznościach nabiera coraz większego znaczenia. Przemyślana, odpowiednio przygotowana, regularna i zoptymalizowana obecność 'piarowa' w mediach online pomoże nam być także na szczycie wyników wyszukiwania - choćby w newsach prezentowanych przez wyszukiwarkę na początku strony wynikowej dla danego hasła.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: