9 marca 2007

Google rządzi

Gemius przeprowadził badania mające na celu sprawdzenie, ile czasu spędza statystyczny Polak na wyszukiwaniu w Sieci i z jakich narzędzi korzysta w tym celu najczęściej. Obyło się bez większych niespodzianek, Google niepodzielnie króluje.

W grudniu 2006 przeciętny użytkownik spędził na stronach Google średnio 5 godz. 5 min. i 39 sek. Nie jest to jednak czas spędzony wyłącznie na wyszukiwaniu, ale również na korzystaniu z poczty gmail.com, serwisu z mapami czy serwisów takich jak blogger.com. Internauci spędzili na stronach samej tylko wyszukiwarki 3 godz. 2 min. i 29 sek. Dla porównania, wyszukiwarce Onet poświęcono 32 min. 47 sek., WP - 21 min. 58 sek, a na przykład na taki Szukacz.pl przeznaczono tylko 5 min 26 sek. w skali miesiąca.

Jeśli chodzi o średni czas odsłony, to internauci korzystają z Google analogicznie jak z innych wyszukiwarek (1 min. 30 sek.), różna jest natomiast liczba odsłon przypadająca na jednego użytkownika danej wyszukiwarki. Google ma tutaj miażdżącą przewagę. Średnio jest to 101,18 odsłon miesięcznie, na drugi w kolejności Onet przypada tylko 18,27 odsłon, na Interię - 17,83.

Żeby mieć pełny obraz sytuacji, trzeba by jeszcze porównać liczbę wpisywanych zapytań przez jednego użytkownika w każdej ze wspomnianych wyszukiwarek. Takich danych niestety nie posiadamy.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: