9 marca 2007

Jedni tylko gonią inni wyprzedzają

W Adkontekst - systemie reklamy kontekstowej WP i Netsprinta, wprowadzono funkcjonalność Search Adkontekst. To wyszukiwarka internetowa, którą można umieścić na własnej stronie WWW i czerpać dzieki temu przychody z reklamy, czyli linków sponsorowanych wyświetlanych powyżej wyników wyszukiwania na naszej witrynie.

Wszystko fajnie, tylko czemu tak późno? Google swój AdSense dla wyszukiwania oferuje już dawno. Kto teraz i po co miałby się decydować na rozwiązanie proponowane przez Netsprint i WP? Dlaczego miałby rezygnować z Google?

Zupełnie inaczej wygląda natomiast sprawa z teleboksami (reklama wyświetlana na stronach wyników wyszukiwania Onetu, która nie prowadzi do strony WWW, tylko zainicjowania rozmowy telefonicznej). Tu Onet się postarał i wdrożył w Polsce pomysł Google wcześniej niż sam Google. Brawo!

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

3 komentarzy:

Anonimowy pisze...

"Wszystko fajnie, tylko czemu tak późno? Google swój AdSense dla wyszukiwania oferuje już dawno. Kto teraz i po co miałby się decydować na rozwiązanie proponowane przez Netsprint i WP? Dlaczego miałby rezygnować z Google?"

-> coz, gdybysmy mysleli o tym w ten sposob, to nigdy bysmy nie wprowadzili samego Adkontekstu, bo przeciez jest juz Adsense... a jakos 500 partnerow przystapilo do
Adkontekstu...

pzdr

jakub

Anonimowy pisze...

To oczywiście pozytywny sygnał, że jako rasowy Challenger staracie się dzielnie stawiać czoła konkurencji.
Mam jednak wrażenie, że zamiarem autora tego tekstu było zmotywowanie Was, jako wyszukiwarki z potencjałem, do działań, które powiedzmy sobie szczerze, staną się takim przysłowiowym "kijem w mrowisku"...

Anonimowy pisze...

Tu www.internetstandard.pl/ocena/opinie.asp?serwis=news&id=107598&akcja=opinie&str=1 zaczela sie dyskusja na ten temat - adkontekst czy adsense co lepsze popularniejsze i dlaczego. Mowa tam miedzy innymi o falszywych klikach, o tym ze google czesto nie chce wyplacac pieniedzy podejrzewajac webmasterow o nabijanie kasy itd... ciekawe jak sobie z tym poradzi netsprint.