6 lipca 2007

Sabotaż w wyszukiwarkach

Pisaliśmy już o tym, jak poprzez nieetyczne pozycjonowanie strona WWW może być usunięta z indeksu Google. Szansa, że dotknie nas taka sytuacja zwiększa się - Forbes opublikował właśnie 7 sposobów, za pomocą których można wpłynąć na pozycję konkurencyjnej witryny w wynikach wyszukiwania.

Jednym z nich jest Google Bowling - dodawanie strony konkurenta do milionów spam-katalogów oraz linkowanie do niej z "zakazanych" stron. Efekt? Nasze WWW wpada w filtr i przestaje w ogóle pojawiać się w wynikach wyszukiwania.

Forbes przedstawia jeszcze 6 innych metod szkodzenia konkurencji poprzez wyszukiwarki. Ten, kto jeszcze tego nie potrafił, teraz - jeśli etyka w biznesie jest mu obca - będzie już wiedział co robić.

Co na to wszystko Google? Centrum pomocy beztrosko odpowiada…
"Konkurencja niewiele może zrobić, aby pogorszyć miejsce Twojej witryny w rankingu lub usunąć ją z naszego indeksu."

Hmmm… Niewiele robi jednak różnicę ;)

Dlatego lepiej zapoznać się z tymi sposobami i być gotowym na wojnę.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

2 komentarzy:

be_easy pisze...

nie doczytalem sie za bardzo tych 6 pozostalych metod, ale moja uwage przykula firma ReputationDefender, niby oczywiste, ale to dobry pomysl na biznes

bombingiem moze duzej krzywdy sie nie zrobi, ale kiedys na wykopie przewinelo sie cos ciekawego
http://www.google.pl/search?q=chujowe+us%C5%82ugi

Rinfanaiel pisze...

Problem w tym że internauci bardzo lubią przesyłać sobie nawzajem przykłady bombingu, a dla firmy typowo internetowej odbudowa tak zachwianej reputacji może być trudna, jeśli nie niemożliwa.
Dlatego przykład idealnie pokazuje, że na polskim gruncie usługi takiego 'defendera' też by się pewnie przyjęły.