3 lipca 2007

Wszystko w jednym

Fajna sprawa - wiele różnych wyszukiwarek w jednym miejscu. Dobrze jest mieć pod ręką, na tej samej stronie WWW, wyspecjalizowane narzędzia wyszukiwawcze w możliwie dużej ilości. Przykładem takiego rozwiązania jest Symbaloo. Oczywiście jest to wersja beta i rzecz jasna zrobiona pod kątem amerykańskich użytkowników Sieci, ale przyjrzeć się można… bo pomysł godny uwagi, a interfejs całkiem użyteczny.

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

2 komentarzy:

Marcin Siekierski pisze...

Generalny problem z wyszukiwarkami jest taki, że nie mają one "stickiness" (lepkości). Użytkownicy z nich korzystają ale czas spędzają gdzie indziej. Big G udało się wypracować model zarabiania na tym (Adwords :-) to nic innego ale opłata za "wyjście z wyszukiwarki"). Teraz zastanawia mnie to czy taki agregator usług (symbaloo) będzie miał wystarczająco dobry model biznesowy aby przetrwać.

Co do wyglądu :-D bardzo fajny czarny :-)

be_easy pisze...

pierwsze co mi przychodzi to pieniadze od serwisow zintegrowanych, jako wyszukiwarka ogłoszen wcale nie musi byc craigslist a np. kijiji, kwestia dogadania $$$ :-)

sam pomysl i wykonanie godne pochwaly, to wersja dla USA, beda kolejne wydaje mi sie, jest zaproszenie do tworzenia innych wersji

w delicjach troche ponad 300 osob ma link, poki co...