18 marca 2008

Rynek SEM w 2007 - lepiej niż zakładano

Ubiegły rok okazał się niezwykle dochodowy dla firm działających w branży SEM, co było szczególnie widoczne na terenie Stanów Zjednoczonych. Wartość tamtejszego rynku wzrosła z 9,4 mld USD w 2006 roku do 12,2 mld w 2007. Przy zachowaniu takiej dynamiki rozwoju szacuje się, że za 3 lata osiągnie ona poziom 25,2 mld USD.

Na wniosek organizacji SEMPO, firma zajmująca się badaniami rynku - Radar Research and Intellisurvey, przeprowadziła sondaż wśród 867 agencji SEM oraz firm korzystających ze zdobyczy internetowego marketingu. Celem ankiety było ustalenie wielkości rynku wraz z możliwościami jego rozwoju, trendów w doborze słów kluczowych oraz wysokości wydatków przeznaczanych na poszczególne typy promocji w Sieci.

75% reklamodawców potwierdziło, że zaakceptuje minimalnie wyższe koszty prowadzenia kampanii linków sponsorowanych, ale zrezygnuje z nich, gdy ceny wzrosną drastycznie. O ile aż 87,4% ankietowanych przyznało, że korzystało z kampanii PPC w ubiegłym roku, o tyle zaledwie 10% było zainteresowanych pozyskiwaniem lepszych wyników organicznych w wyszukiwarkach, a jedynie 0,7% zapłaciło za dodanie swojego odnośnika do płatnych katalogów.

Wyniki badań udowodniły, że rynek osiągnął pewien poziom nasycenia, ale jednocześnie poziom satysfakcji klientów z usług agencji SEO / SEM jest wysoki. Zdaniem prezesa SEMPO i Enquiro Search Solutions - Gorda Hotchkissa, świadczy to o osiągnięciu przez ten rynek dojrzałości.

Źródło --> Search Engine Land

--
Aneta Mitko


Udostępnij:

0 komentarzy: